Opublikowany: czw, Sty 17th, 2019

Chrobry wyprzedził Wartę bez gry

PZPN ukarał Wartę Poznań odjęciem jednego punktu, co oznacza, że Chrobry przesunął się z 14 na 13 miejsce w tabeli Fortuna 1 Liga. Wcześniej oba zespoły przy równej ilości punktów były obok siebie, ale wygrane przez Wartę spotkanie w Poznaniu decydowało o jej wyższej pozycji.
Wartę ukarano w związku naruszeniami w kryteriach finansowych we wniosku licencyjnym. Klub z Poznania wysłał uzupełniające dokumenty, po przeanalizowaniu których związek postanowił zareagować odjęciem punktu. Warcie przysługuje jednak odwołanie od decyzji i zamierza z niego skorzystać.
– Kara nałożona przez Komisję ma związek z ugodą, którą Warta Poznań zawarła ze swoim byłym zawodnikiem, Przemysławem Kitą. Klub miał wobec niego zaległości, które zostały w całości spłacone w 2018 roku, w terminie zawartym w ugodzie. Nie z winy klubu zawodnik otrzymał pieniądze po 30 listopada, czyli po terminie przewidzianym w “Podręczniku Licencyjnym” – brzmi fragment oświadczenia Warty.
Pozostaje też kwestia Stomilu Olsztyn, któremu wcześniej odjęto całe trzy punkty. Te trzy mogą stopnieć do jednego, jeśli klub spłaci część zadłużenia. Termin na uregulowanie sumy został wydłużony do 21 stycznia. Na chwilę obecną Chrobry jest trzynasty z punktem przewagi nad Wartą i czterema nad Stomilem, a czy tak do inauguracji ligi pozostanie, dopiero się okaże.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..