Chrobry przegrał z Zagłębiem

Do sparingowego spotkania pomiędzy szczypiornistami Chrobrego i Zagłębia doszło w Głogowie. Lepsi okazali się lubinianie, wygrywając 29:28 (20:17).

W kadrze miedziowych na spotkanie kontrolne w Głogowie zabrakło kadrowiczów: Arkadiusza Moryto, Jana Czuwary, Przemysława Mrozowicza oraz Pawła Dudkowskiego, który z reprezentacją Polski juniorów przebywa na mistrzostwach świata.

Miedziowi, choć w okrojonym składzie zagrali w Głogowie bardzo dobre spotkanie przez którego większość byli na prowadzeniu. Do przerwy wynik był wysoki – 20:17 na korzyść podopiecznych Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera. W pierwszym kwadransie spotkania pięć bramek dla gości rzucił Tomasz Pietruszko, który był wyróżniającym się zawodnikiem na parkiecie. Również drugi kołowy, Michał Stankiewicz może zaliczyć sparingowe derby do udanych. Podobnie jak skrzydłowi, duet Kużedeba – Bondzior trafiał łącznie 10 razy.

W drugiej połowie bramek padło już dużo mniej. Dziesięć minut po zmianie stron było 22:18 dla miedziowych, jednak gospodarze mozolnie zmniejszali straty i na minutę przed końcem udało im się doprowadzić do remisu po 28. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Zagłębia, a konkretnie do Mikołaja Szymyślika, który rzucił bramkę nr 29 dla swojej drużyny. Chrobry miał jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, ale ostatni rzut gospodarzy obronił Jakub Skrzyniarz.

SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 28:29 (17:20)

Chrobry: Stachera, Kapela, Szkudlarski – Zdobylak, Pawłowski 1, Świtała 7, Sadowski 8, Klinger, Babicz 4, Gujski, Tylutki, Biegaj 2, Bartczak 1, Krzysztofik 3, Kubała 1, Rydz 1.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 4, Bondzior 4, Kużdeba 6, Pawlczyk 1, Szymyślik 4, Gębala 3, Pietruszko 6, Mollino 1, Przysiek.