Chrobry postraszył nafciarzy

W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock pokonała Chrobrego Głogów 32:23. Głogowianie, szczególnie w pierwszej połowie napsuli sporo krwi wicemistrzom Polski, prowadząc do przerwy 15:14.

Pięć minut kibice musieli czekać na pierwszą bramkę Nafciarzy w 2018 roku. Jej autorem był Jose Guilherme de Toledo, ale w tym momencie Chrobry miał na swoim koncie miał trzy trafienia. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości, choć w pewnym momencie nafciarze prowadzili 12:10.

W drugiej połowie płocczanie wrzucili piąty bieg i szybko wyszli na prowadzenie, które z biegiem czasu było coraz wyższe. W 50.minucie mieliśmy 28:21 i więcej emocji już nie było. Orlen Wisła Płock pewnie pokonała Chrobry Głogów 32:23.

Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów 32:23 (14:15)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary – Daszek 5, Duarte 3, Krajewski 8, Racotea 2, Ghionea 4, Piechowski 2, T. Gębala 1, Tarabochia 2, Olkowski, M. Gębala 2,

Chrobry: Stachera, Kapela – Wierucki, Zdobylak 1, Pawłowski, Światała 2, Sadowski 4, Klinger 2, Babicz 5, Gusjki 1, Tylutki 1, Biegaj 4, Orpik 1, Rych 2