Opublikowany: czw, Paź 11th, 2018

Chojnowianin prowadził po narkotykach

To miała być rutynowa kontrola, ale 19-latek którego policjanci zatrzymali za kierownicą mercedesa okazał się amatorem nielegalnych używek. Teraz za posiadanie marihuany oraz amfetaminy, ale i prowadzenia pod ich wpływem chojnowianin może trafić za kraty.

Podczas patrolowania miasta chojnowscy policjanci zauważyli osobowego mercedesa i postanowili skontrolować jego kierowcę. Decyzja okazała się słuszna, co chojnowianin potwierdził już swoim niecierpliwym i nerwowym zachowaniem.

– Policjanci mając przypuszczenie, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających, przeprowadzili badanie na ich obecność w organizmie. Testy wykazały, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany i amfetaminy – relacjonuje mł. asp. Izabela Burska z KMP w Legnicy.

Wynik badania sprawił, że mundurowi przystąpili do bardziej szczegółowej kontroli. 19-latek miał przy sobie zarówno „trawkę”, jak i amfetaminę. Przejażdżka zakończyła się dla niego wizytą w policyjnym areszcie.

– W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie samochodem pod ich wpływem zagrożone jest karą do 2 lat więzienia oraz wiąże się z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata – informuje mł. asp. Burska.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..