Opublikowany: czw, Sty 5th, 2017

CHOJNÓW. Strażacy dostali nowy sprzęt, a dzieci salę edukacyjną (WIDEO)

still0105_00000Chojnowscy strażacy mieli dziś powody do satysfakcji. W swojej siedzibie otworzyli salę edukacyjną dla dzieci – Ognik. Sama jednostka z kolei wyposażona została w nowy sprzęt, który uroczyście przekazano w  Rynku.

Nowoczesny wóz za ponad 900 tysięcy złotych i łódź płaskodenna z przyczepą o wartości 80 tys. zł – taki sprzęt trafił dziś do chojnowskiej straży pożarnej. Zakupy możliwe były dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Miasta Chojnów i Gminy Legnickie Pole. Strażacy nie kryli radości.

– My, strażacy, najlepiej wiemy, jak duży wpływ na skuteczność akcji ratowniczych ma sprawny, niezawodny, nowoczesny sprzęt. To przekłada się zarówno na wygodę naszej ciężkiej służby, jak i na zwiększony poziom bezpieczeństwa w drodze do zagrożenia i podczas jego likwidacji – zaznaczył Zdzisław Sokół, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Powodów do radości było jednak więcej. Poza nowym sprzętem, chojnowska jednostka w ramach rządowego programu Bezpieczna+ wyposażona została w salę edukacyjną dla dzieci „Ognik”. Po Zgorzelcu, Wałbrzychu i Legnicy to dopiero czwarta taka sala na Dolnym Śląsku. Już wiadomo, że pomysł się sprawdził.zrzut-ekranu-2017-01-05-o-16-09-36

– Blisko dwa tysiące dzieci w legnickiej jednostce w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy dało nam sygnał, że warto zainwestować w kolejną ścieżkę edukacyjną – zwraca uwagę Adam Konieczny, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.- Przychodzą do nas dzieci, przebierają się w mundureczki, których obecnie mamy dziesięć kompletów, i przez kolejną godzinę zapominają o bożym świecie – uśmiecha się Ryszard Kawka, dowódca jednostki straży pożarnej w Chojnowie.

W sali edukacyjnej znalazła się m.in. imitacja domowej kuchni, w której dochodzi do symulowanego pożaru. Są fantomy, na których dzieci mogą poznawać zasady udzielania pierwszej pomocy. Na edukacyjną wycieczkę zakończoną zwiedzaniem sprzętu gaśniczego i ratowniczego strażacy zapraszają grup przedszkolne i szkolne, ale i indywidualnie rodziców z dziećmi.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. msfiremax pisze:

    JRG 3 Chojnów dostała jedynie GBA 3/36 za prawie 900 tyś a nie za pomad 900 tyś na podwoziu Scania P360, łódź trafiła do JRG 1 w Legnicy gdzie mieści się specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego.
    Jak już coś piszecie to proszę prawdziwe dane a nie mieszanie ludziom w głowach

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..