Opublikowany: śr, Mar 8th, 2017

Chcieli wyłudzić kredyty, wpadli z narkotykami

kryminalista-policjaMieli już przygotowane sfałszowane dokumenty i zamierzali wykorzystać je, by wyłudzić laptop i telefony komórkowe. Zanim jednak wzbogacili się kosztem telekomunikacyjnej firmy, policjanci weszli do mieszkania jednego z nich. Tam znaleźli m.in. metamfetaminę.

Nawet ośmioletni pobyt w więziennej celi grozi trzem mężczyznom w wieku 19-27 l., którzy trafili już do policyjnego aresztu w Legnicy. Na ich trop wpadli funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Jak się okazało, wspólnicy zamierzali wyłudzić od jednego z operatorów telekomunikacyjnych laptop i telefony komórkowe. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli sfałszowane zaświadczenia, które mogły posłużyć do kolejnych przestępstw oraz metamfetaminę.

– Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili trzem mężczyznom zarzuty usiłowania doprowadzenia operatora do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem w łącznej kwocie blisko 5 tys. zł. Najstarszy z mężczyzn odpowie także za posiadanie narkotyków – informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, a niebawem mężczyźni staną przed sądem. Za oszustwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..