Chcieli uciec z łupami (FOTO)

Pod osłoną nocy sprawcy włamali się do piwnicy na terenie Polkowic. Z torbami wypełnionymi łupami zamierzali odejść, gdy zauważyli ich policjanci.

– Funkcjonariusze właśnie kończyli nocną służbę, kiedy na ich horyzoncie pojawiło się dwóch znanych im z wcześniejszych interwencji mężczyzn – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Policjanci nabrali podejrzeń kiedy dostrzegli, co 19 i 23 latek mają w wypchanych po brzegi torbach.

Mężczyźni zaczęli uciekać, ale mundurowi byli szybsi i zatrzymali ich. Tłumaczyli, że produkty przemysłowe, które mieli w torbach podróżnych należą do znajomego. Nie potrafili jednak wyjaśnić, dlaczego przyspieszyli na widok patrolu.

– Policjanci ustalili, że przedmioty, które odnaleźli przy zatrzymanych pochodzą z jednej z polkowickich piwnic, do której sprawcy włamali się kilkanaście minut wcześniej – dodaje Przemysław Rybikowski. – Ponadto, policjanci kontynuując przeszukanie ujawnili przy 23-latku zawiniątko z śladowymi ilościami amfetaminy. Dalsze czynności w tej sprawie wykazały, że sprawcy zamierzali wrócić na miejsce włamania, ponieważ przygotowali do wyniesienia mienie, którego nie udało im się zabrać za pierwszym razem.

Młodzi polkowiczanie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. 23-latek odpowie również za posiadanie substancji psychotropowych. Obu podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..