Chcą odwołania wiceburmistrza gminy Polkowice (FOTO)

Kumulacja inwestycji w roku wyborczym, chaos inwestycyjny oraz lekceważenie zdania mieszkańców to niektóre powody, dla których Stowarzyszenie Lepsze Polkowice domaga się odwołania wiceburmistrza gminy ds. gospodarczych Arkadiusza Blocha. Wniosek w tej sprawie miał być dziś złożony w ratuszu.

O swojej decyzji przedstawiciele Stowarzyszenia Lepsze Polkowice poinformowali podczas konferencji prasowej zorganizowanej obok modernizowanego parku na osiedlu Sienkiewicza. Ta inwestycja była jednym z przykładów świadczących na niekorzyść gminnej polityki inwestycyjnej. Jak podkreślili gospodarze spotkania, nie są oni przeciwni inwestycjom w mieście, ale mają zastrzeżenia co do sposobu ich przeprowadzania.

– Wnioskujemy o odwołanie wiceburmistrza Arkadiusza Blocha – mówił Łukasz Puźniecki ze Stowarzyszenia Lepsze Polkowice. – Powodów jest kilka: chaos inwestycyjny, który wynika ze skumulowania w mieście inwestycji w okresie wyborczym, utrudnienia dla mieszkańców w poruszaniu się pieszo i samochodem, a także niewystarczające, naszym zdaniem, zabezpieczenie prowadzonych inwestycji.

Wniosek w sprawie odwołania wiceburmistrza miał dziś wpłynąć do ratusza. Stowarzyszenie oczekuje od władz gminy rozmów z wykonawcami na temat zabezpieczenia placów, na których trwają roboty, a także harmonogramu prac z uwzględnieniem ewentualnych opóźnień.

Jak dodał Krzysztof Nester, stowarzyszenie przeprowadziło ankiety wśród mieszkańców. Wzięło w nich udział ponad 300 osób i 80 proc. z nich uznało, że nie powinno się prowadzić inwestycji kosztem terenów zielonych.

– Radni nie wykazali żadnej inicjatywy w związku z obroną interesów społecznych swoich mieszkańców – dodał Krzysztof Nester. – To już kolejny park, który został tak przerzedzony.

– Brakuje komunikacji z mieszkańcami, a nam chodzi o to, aby w Polkowicach władze ponosiły odpowiedzialność za to, co robią – podkreślił Bogusław Godlewski.

Padły też słowa o dewastacji zieleni, z czym nie zgodził się architekt zieleni w parku na osiedlu Sienkiewicza Paweł Ochędzan. Jak przekonywał, usunięto tylko stare i schorowane drzewa, a będą nowe nasadzenia, m.in.: ponad 40 drzew i 30 tysięcy krzewów.

Decyzja o odwołaniu swojego zastępcy leży w kompetencji burmistrza.

Do tematu wrócimy.

Fot. UR

Wyświetlonych 6 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Ozzy pisze:

  Czym tak śmierdzi w mieście?

 2. eska pisze:

  Bloch do dymisji!!

 3. bartek pisze:

  brawo Lepsze Polkowice
  w końcu jest na kogo głosować

 4. Wieeeesiek pisze:

  Dlaczego panowie nie występują pod logo PO?
  Wstydzą się?

 5. Te Wieeesiek. Bo lepiej wystapic i pokazac bledy niz klamac dalej i usmiechac sie na okolo. Brawo Panowie. Liczy sie cel. Pogonic towarzystwo !

 6. Marta pisze:

  Nie występują pod logo PO, bo Emiliana ludzie przejęli koło. Więc pdmp powinno raczej występować pod znakiem PO, Tuska i Balcerowicza, zresztą Przewodniczący Stańczyszyn był jego zastępcą w latach 90 tych w Unii Wolności, więc tam Wieeeeesiek kieruj swoje pytania. Dlaczego pdmp nie występuje pod znakiem PO.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..