Cenny remis Górnika w Chocianowie

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie 11. kolejki czwartej ligi dolnośląskiej pomiędzy Stalą Chocianów a Górnikiem Złotoryja. Podopieczni trenera Eugeniusza Oleśkiewicza przerwali tym samym serię dwóch porażek z rzędu.

Faworytem dzisiejszej potyczki byli piłkarze Stali, przede wszystkim dlatego, że występowali na własnym boisku, a także z uwagi na ostatni spadek formy złotoryjan. Przed spotkaniem obie ekipy dzieliły zaledwie trzy punkty, górnicy w ligowej tabeli plasowali się na trzeciej pozycji, zaś piłkarze Stali byli na miejscu piątym.

Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, a konkretnie Damian Podziewski. Goście wyrównali po przerwie, a na listę strzelców wpisał się Kamil Zieliński, ustalając tym samym wynik meczu na 1:1. Do końcowego gwizdka sędziego żadnej ze stron nie udało się więc umieścić piłki w siatce rywali.

Piłkarze ZKS-u z dorobkiem 20 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli czwartej ligi dolnośląskiej (grupa zachodnia). Taka sytuacja może zmienić się już jutro, ponieważ swój mecz rozegra Odra Ścinawa, która sąsiaduje w tabeli z Górnikiem, mając obecnie o jeden punkt mniej na swoim koncie. Ścinawianie zmierzą się na wyjeździe z Orkanem Szczedrzykowice.

W przyszłą sobotę „żółto-zieloni” podejmą na stadionie przy ul. Sportowej w Złotoryi „czerwoną latarnię” ligi – Spartę Grębocice. Drużyna z powiatu polkowickiego jak dotąd zanotowała same porażki.