CCC przegrywa w Belgii! Zdecydowała obrona

To co w ostatnich tygodniach było najsilniejszą bronią koszykarek z Polkowic dziś zupełnie zawiodło. Słaba postawa w defensywie zadecydowała o wyjazdowej porażce podopiecznych trenera Georgisa Dikeoulakosa z najsłabszą ekipą grupy A Euroligi Kobiet – belgijskim Castors Braine. 83 punkty to zdecydowanie najwyższa strata punktowa CCC w tym sezonie, biorąc pod uwagę rozgrywki europejskie.

Początek spotkania nie wskazywał na przegraną polkowiczanek, które były bardzo aktywne zwłaszcza w grze obronnej. Gospodynie miały spory problem z konstruowaniem akcji w ataku i dochodzeniem do dogodnych pozycji rzutowych, czego efektem było zdobycie przez nie tylko dwunastu punktów w pierwszej karcie (12:18). Wydawało się, że w kolejnej odsłonie „pomarańczowe” pójdą za ciosem i odskoczą rywalkom na kilkanaście „oczek”.

Pierwsze kilka minut drugiej kwarty było wprawdzie całkiem dobre w wykonaniu zespołu gości (dwukrotnie uzyskiwał 9-punktową przewagę), ale końcówka zdecydowanie należała do Belgijek, które raz po raz „dziurawiły” kosz celnymi trójkami. Ostatecznie zawodniczkom Castors Braine jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do remisu (34:34).

Po zmianie stron sygnał do ataku dla CCC dała Weronika Gajda. Polska rozgrywająca w dość krótkim czasie zdobyła siedem ze swoich 19 punktów, popisując się m.in. trafieniem zza linii 6,75 metra i skuteczną penetracją pod kosz. Gdy, na niespełna cztery minuty przed końcem przedostatniej partii, przyjezdne prowadziły różnicą siedmiu punktów (54:47), wydawało się, że ich trzecie euroligowe zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. W tym momencie do głosu doszły jednak gospodynie, które niesione głośnym dopingiem swojej publiczności, rzuciły w tym fragmencie gry aż szesnaście punktów, wychodząc na pierwsze prowadzenie od dłuższego czasu.

Przed rozpoczęciem decydującej odsłony polkowiczanki przegrywały 58:63. Przez ostatnie dziesięć minut mistrzynie Belgii kontrolowały wydarzenia na boisku, powiększając w pewnym momencie swoją przewagę do dziesięciu punktów. Ekipie gości udało się jeszcze zniwelować straty do trzech „oczek”, ale na więcej rywalki im już nie pozwoliły. Ostatecznie CCC Polkowice przegrało 76:83.

Castors Braine – CCC Polkowice 83:76 (12:18, 22:16, 29:24, 20:18)

Castors: Celeste Trahan-Davis (23 pkt.), Olesia Malashenko (12), Anete Steinberga (11), Antonia Delaere (10), Merike Anderson (8), Britney Jones (7), Emmanuella Mayombo (6), Marjorie Carpreaux (6), Manon Grzesinski, Nikolina Milic, Maxuella Lisowa-Mbaka.

CCC: Alysha Clark (20 pkt), Weronika Gajda (19), Artemis Spanou (19), Bria Holmes (6), Elina Babkina (6), Temitope Fagbenle (4), Magdalena Leciejewska (2), Antonija Sandric, Magdalena Idziorek, Angelika Stankiewicz.