CCC pewnie zwycięża w Eurolidze!

Koszykarki CCC Polkowice odniosły trzecie zwycięstwo w Eurolidze Kobiet. „Pomarańczowe” po bardzo dobrym spotkaniu pokonały na własnym parkiecie belgijski Castors Braine, czym przerwały serię ostatnich porażek.

Pewną tradycją staje się od jakiegoś czasu dobre rozpoczęcie meczu przez podopieczne trenera Georgisa Dikeoulakosa. Tak było i tym razem. Polkowiczanki świetnie broniły i nie gorzej radziły sobie w ofensywie, czego efektem była wysoko wygrana pierwsza kwarta (22:10). Gospodynie w drugiej odsłonie za wszelką cenę nie chciały pozwolić rywalkom na odrobienie strat. Nie dość, że w stu procentach osiągnęły swój cel, to jeszcze o siedem „oczek” powiększyły prowadzenie (49:30).

Po zmianie stron przyjezdne wciąż nie mogły złapać właściwego rytmu gry, natomiast „pomarańczowe” nie zamierzały odpuszczać i konsekwentnie realizowały założenia greckiego szkoleniowca. Wrażenie robiła zwłaszcza bardzo zespołowa gra w ataku polkowiczanek, z którą przez większą część spotkania nie mogły sobie poradzić obrończynie Castors Braine. W pewnym momencie przewaga CCC wynosiła już nawet 24 pkt. (56:32) i wydawało się, że nic nie jest już wstanie odebrać im zwycięstwa.

Wtedy do ataku ruszyły Belgijki, które w dość szybkim tempie zaczęły odrabiać straty. Gorąco się zrobiło, gdy na kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbitra tablica wyników wskazywała 70:63. Na szczęście gospodynie w porę złapały drugi oddech i przetrzymały ostry napór mistrzyń Belgii, ostatecznie wygrywając to starcie 80:66. Dzięki zwycięstwu „pomarańczowe” wyprzedziły swoje rywalki w tabeli grupy A Euroligi Kobiet i zajmują w niej obecnie siódmą, czyli przedostatnią pozycję.

CCC Polkowice – Castors Braine 80:66 (22:10, 27:20, 19:18, 12:18)

CCC: Alysha Clark 28, Temitope Fagbenle 22, Weronika Gajda 12, Artemis Spanou 7, Antonija Sandric 5, Magdalena Leciejewska 2, Miljana Bojovic 2, Elina Babkina 2, Angelika Stankiewicz, Magdalena Idziorek.

Castors: Anete Steinberga 20, Emmanuella Mayombo 17, Celeste Trahan-Davis 11, Merike Anderson 7, Nikolina Milic 6, Antonia Delaere 2, Manon Grzesinski 2, Dita Rozenberga 1, Britney Jones, Maxuella Lisowa.