CCC mistrzem Polski!

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Choć bardziej pasowałoby powiedzieć dziewiąty mecz, dziewiąte zwycięstwo. Koszykarki CCC Polkowice w kapitalnym stylu obroniły zdobyty rok temu tytuł mistrza Polski. W serii finałowej, podobnie jak i w całych play-offach, „pomarańczowe” nie przegrały żadnego meczu. Dziś po raz trzeci pewnie pokonały rewelację rozgrywek, ekipę InwestInTheWest Gorzów Wielkopolski.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że gospodynie są w stanie przedłużyć finału i odnieść pierwsze zwycięstwo w konfrontacji z naszpikowanym gwiazdami zespołem CCC. Gorzowianki po pierwszych pięciu minutach prowadziły 18:6. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego grały jak natchnione – niezwykle agresywnie w defensywie i skutecznie w ataku, zwłaszcza na obwodzie. Koszykarki z województwa lubuskiego trafiły w ciągu pięciu minut aż pięć trójek! Każdy zdobywany przez nie punkt wywoływał eksplozję radości, po której drżała gorzowska hala. W pierwszej kwarcie CCC nie radziło sobie z presją agresywnie broniących gorzowianek i w ciągu 10 minut straciło aż 28 punktów, przegrywając różnica 12 „oczek” (28:16).

W drugiej odsłonie przyjezdne wzięły się za odrabianie strat. Przede wszystkim zagrały dużo skuteczniej w defensywie, pozwalając rywalkom rzucić w tym fragmencie gry tylko 10 punktów. Niestety same też nie imponowały skutecznością w ataku, zdobywając ledwie 16 pkt. Do szatni byłe mistrzynie Polski schodziły więc z sześciopunktową stratą (32:38).

Po zmianie stron ton wydarzeniom na boisku nadawały już podopieczne trenera Marosa Kovacika, które pewnie i dość wysoko wygrały dwie ostatnie odsłony, trzecią 26:18, zaś czwarta 23:8. Ostatecznie koszykarki z Dolnego Śląska zwyciężyły 81:64, czym zapewniły sobie drugi tytuł mistrzowski z rzędu.

Na uwagę zasługuje również styl, w jakim polkowiczanki odniosły tegoroczny sukces. W całej serii play-off wygrały wszystkie dziewięć meczów, nie przegrywając żadnego. W sezonie zasadniczym CCC tylko dwukrotnie schodziło z parkietu pokonane (na 24 mecze).

MVP finałów została wybrana Jasmine Thomas z CCC.

Dodajmy, że ekipa z Gorzowa Wlkp. jest rewelacją tegorocznych play-offów. Dla zespołu, który po sezonie regularnym zajął w tabeli Basket Ligi Kobiet dopiero siódme miejsce, zdobycie srebrnego medalu jest niewątpliwie wielkim sukcesem. Koszykarki z województwa lubuskiego w drodze do finału najpierw wyeliminowały Energę Toruń (3:1), a następnie brązowe medalistki, czyli Ślęzę Wrocław (3:1).

InvestInTheWest Anea Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 64:81 (28:16, 10:16, 18:26, 8:23)

InvestInTheWest: Juskaite 24 pkt., Atkins 19, Rytsikowa 9, Zoll-Norman 3, Prezelj 3, Linskens 2, Dźwigalska 2, Fikiel 2, Matkowska, Keller.

CCC: Thomas 20 pkt., Hayes 18, Kalsidou 16, Kizer 8, Fagbenle 8, Gajda 6, Owczarzak 3, Leedham 2, Puss, Tyszkiewicz.