Jest całodobowa opieka chirurgiczna w polkowickiej przychodni (WIDEO)

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych kolejny rok z rzędu obejmie nocną i świąteczną, bezpłatną ambulatoryjną opieką chirurgiczną wszystkich mieszkańców powiatu polkowickiego.

Dzięki podpisanej umowie mieszkańcy powiatu polkowickiego objęci są ambulatoryjną pomocą chirurgiczną przez całą dobę. W dni powszednie do godz. 18 opiekę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, w ramach kontraktu z PCUZ, natomiast opiekę nocną i w dni wolne od pracy finansują gmina Polkowice i powiat polkowicki. Zakres usług obejmuje chirurgiczne świadczenia lekarskie, pielęgniarskie oraz diagnostykę, w tym także radiologiczną.

– Przeznaczenie środków z budżetów samorządów lokalnych na kontynuację w przychodni ostrego dyżuru chirurgicznego to bardzo dobra decyzja – informuje Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ ZOZ S.A. – Tylko w 2018 roku z pomocy naszego ambulatorium skorzystały 4903 osoby, wykonano 7733 zabiegi medyczne i prawie pięć tysięcy konsultacji. Uczestniczyliśmy również w wielu akcjach ratowniczych po wypadkach w kopalni czy katastrofach drogowych. 6 grudnia minionego roku, po zbiorowym wypadku autokaru pod Suchą Górną, z naszej specjalistycznej pomocy skorzystały 24 osoby – przypomina dyrektor.

– Dzięki samorządowym funduszom mieszkańcy mają zapewnioną pomoc tutaj na miejscu, w Polkowicach, bez konieczności wieczornych czy nocnych wyjazdów do sąsiednich miast – dodaje Andrzej Łępicki, lekarz chirurg w PCUZ.

Z nocnej i świątecznej opieki mieszkańcy mogą korzystać od poniedziałku do piątku, w godz. od 18 do 7, a w dni wolne – całodobowo w tzw. trybie ostrego dyżuru, czyli w przypadku nagłego urazu grożącego utratą zdrowia lub życia. Podajemy też ważne numery telefonów: ambulatorium chirurgiczne – 76 74-60-846, pracownia Rtg – 76 74-60-857.

Zobacz także: 

Fot. UR  

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..