Opublikowany: śr, Lut 7th, 2018

Biznesmen z Legnicy okazał się oszustem (FOTO, WIDEO)

Legniccy policjanci zatrzymali 29-letniego biznesmena podejrzanego o oszustwa oraz przywłaszczenie mienia. Funkcjonariuszom udało się odzyskać sprzęty warte ponad sto tysięcy złotych. Mężczyzna za dokonane przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Do Prokuratury Rejonowej w Legnicy wpłynęły niedawno dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lokalnego przedsiębiorcę. Pierwsze pochodziło od mężczyzny, z którym biznesmen zawarł umowę i dotyczyło przywłaszczenia sprzętu muzycznego oraz nagłośnienia wraz z oświetleniem. Drugie złożyła natomiast właścicielka hurtowni, w której zaopatrywał się podejrzany, nie regulując swoich należności.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze ds. przestępczości gospodarczej. Dzięki skutecznej współpracy policji z prokuraturą udało się zatrzymać 29-letniego mieszkańca Legnicy.

Okazało się, że przedsiębiorca prowadził lokal rozrywkowy na terenie miasta. W czerwcu ubiegłego roku zawarł umowę z DJ-em, który w ramach swojej działalności zamontował w lokalu biznesmena własny sprzęt muzyczny wraz z nagłośnieniem i oświetleniem. Po miesiącu przedsiębiorca zwolnił DJ-a, zachowując jego mienie o wartości ponad stu tysięcy złotych. 29-latek zaopatrywał się także w lokalnej hurtowni napojów alkoholowych, gdzie nie płacił za zakupione towary. Zaległości wyniosły ponad 17 tysięcy złotych.

– Policjanci wspólnie z Prokuratorem Rejonowym w Legnicy podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego mężczyzny odzyskali i zabezpieczyli przywłaszczone mienie. Zabezpieczono sprzęt muzyczny, nagłośnienie oraz oświetlenie, a także część napojów alkoholowych na łączną kwotę ponad 100 tysięcy złotych – informuje młodszy aspirant Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Wobec nieuczciwego biznesmena prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Materiał wideo:

.

Fot. KMP w Legnicy

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..