Będzie bezpieczniej na os. Krupińskiego w Polkowicach (FOTO)

Za około cztery miesiące zmieni się układ komunikacyjny na polkowickim osiedlu Krupińskiego. Dzięki temu ma być bezpieczniej w rejonie ulic Górników i Ratowników.

Prace już się rozpoczęły. Zmian będzie sporo.

– Parking znajdujący się pomiędzy ulicą Ratowników 1-3 oraz 4-6, a także dojazd do ulicy Górników zostanie przebudowany – zapowiada Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Teraz droga dojazdowa do ulicy Górników przebiega tuż przed blokami. Zjazd od ulicy Lipowej w ulicę Ratowników zostanie zlikwidowany. Tam będą mogły poruszać się tylko pojazdy należące do służb komunalnych. Nowy zjazd będzie od strony ulicy Kominka, a odcinek prowadzący od zjazdu do sklepu osiedlowego Lewiatan będzie dwukierunkowy. Dzięki temu osoby przywożące dzieci do przedszkola nie będą musiały, wyjeżdżając jechać wzdłuż jednokierunkowej ulicy Górników w stronę Szkoły Podstawowej numer 2. Ta korekta wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa ruchu samochodowego oraz pieszych – dodaje.

Plany te zostały skonsultowane z mieszkańcami osiedla. Opinie są pozytywne, szczególnie jeśli chodzi o ruch przy Przedszkolu Miejskim nr 5 – w porze przywozu i odbioru dzieci.

– W godzinach porannych i popołudniowych jest tam naprawdę bardzo ciasno i niebezpiecznie – potwierdza jeden z mieszkańców ul. Górników. – Dobry też jest pomysł ze zmianą odcinka przy sklepie z jednokierunkowego na dwukierunkowy.

Przebudowa osiedla ma potrwać około czterech miesięcy. Będzie kosztować ok. 1,3 miliona złotych.

 

 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..