Opublikowany: pt, Maj 25th, 2018

Auto zatonęło w zalewie! (FOTO, WIDEO)

Wczesnym rankiem jaworscy strażacy zostali wezwani do tonącego auta na zbiorniku wodnym Słup (gmina Męcinka). Niezabezpieczony hamulcem pojazd zsunął się do wody i zatonął. Pierwsi na pomoc ruszyli wędkarze.

Na szczęście w samochodzie nie było nikogo. Starsze małżeństwo ze Świdnicy przyjechało nim nad wodę, żeby powędkować. Zdążyli wyjść z pojazdu.

Woda okazała się tak głęboka, że lanos w dwie minuty całkowicie zatonął. Na miejsce wezwano jaworskich strażaków, a ci o wsparcie poprosili Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z Legnicy. Nurek nie miał łatwo. – Było duże zamulenie i ograniczona widoczność – powiedział nam starszy sekcyjny Norbert Malczewski z legnickiej komendy straży pożarnej.

Pojazd był obrócony, ale wyciągarka samochodowa strażaków bez przeszkód wyłowiła wrak. O dziwo, po ponad godzinnej kąpieli w lanosie nadal… świeciły światła.

– Chcieliśmy go sprzedać. To rocznik 1997 i już zasłużył na emeryturę – usłyszeliśmy od właściciela.

Akcja zakończyła się szczęśliwie, a wdzięczni właściciele złożyli strażakom podziękowania. Te należą się też wędkarzom, którzy pierwsi ruszyli z pomocą i użyczyli telefonu.

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..