Opublikowany: pt, Cze 28th, 2019

Akademia UKPS Lubin wróciła z mistrzostw Polski

Akademia UKPS Lubin ma za sobą wielkie wydarzenie, jakim bez wątpienia była rywalizacja podczas Mistrzostw Polski o Puchar KINDER + SPORT. Finaliści z danych województw w kilku kategoriach zjechali do Zabrza, gdzie przez kilka dni walczyli o złote medale w turnieju. Swój występ lubinianie podsumowują, jako bardzo udany.

Historycznie na mistrzostwa Polski udały się trzy drużyny Akademii UKPS Lubin, które reprezentowały swój klub i miasto w kategorii dwójek, trójek i czwórek siatkarskich. Łącznie w najniższej kategorii, lubinianie zwyciężyli 9 spotkań, zanotowali 2 porażki i ostatecznie zajęli 17. miejsce. W dwójkach siatkarskich udział wzięło 32 zespoły z całego kraju.

W kategorii trójek, zespół z Lubina zanotował 9 zwycięstw i jak poprzednicy 2 porażki, zajmując ostatecznie 9. miejsce na 32 zespoły. W kategorii czwórek siatkarskich, Akademia UKPS dwukrotnie schodziła z parkietu, jako zwycięzca, a dziewięciokrotnie musiała uznać wyższość rywali. Lubinianie zajęli 16. miejsce na 32 zespoły.

– Serdeczne podziękowania kieruję po raz kolejny do Stowarzyszenia Lubin 2006, za okazane wsparcie finansowe. Podziękowania należą się bezapelacyjnie rodzicom, bo jak zawsze stają na wysokości zadania i pomagacie, by całość imprezy mogła się odbyć z naszym udziałem.  Jesteście nieocenionym wsparciem. Podziękowania kieruje do trenerów drużyny trójek, Wojciecha Szczurowskiego i Emila Szymańskiego, za przygotowanie drużyny do zawodów oraz najwyższy z naszych trzech drużyn wynik sportowy. Brawo! – puentuje Przemysław Cedro, założyciel Akademii UKPS Lubin.

W turniejach o Puchar KINDER + SPORT łącznie wzięło udział 47 tysięcy dzieci z całej Polski. Akademię UKPS Lubin w dwójkach reprezentowali: Patryk Juszczak, Michał Smętek i Hubert Kaczorek. W trójkach siatkarskich: Kamil Łapszyński, Igor Szymański, Maksymilian Stąporek, Jakub Szczurowski i Piotr Skowron. W kategorii czwórek na mistrzostwach walczyli o punkty: Jan Busse, Kacper Słowik, Piotr Zborowski, Kacper Sukiennik, Kacper Toporowski i Jan Królczyk.

Fot. Archiwum Akademii UKPS Lubin

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..