Opublikowany: wt, Mar 6th, 2018

Akademia Siatkówki na mistrzostwach dwójek

Drugi turniej eliminacyjny o mistrzostwo Dolnego Śląska w Miliczu, Akademia Siatkówki z Lubina zakończyła na miejscach 1, 18, 25, 29, 33 i 42. Przemysław Cedro wystawił kilka zespołów i dzięki temu liczne grono adeptów siatkówki z naszego miasta mogło zaprezentować swoje umiejętności.

Dzieci w wieku 8, 9 i 10 lat wzięły udział w sportowej rywalizacji. W turnieju dwójek chłopców Kinder+Sport, dwie pary Akademii Siatkówki UKPS Lubin zanotowały słabszy początek, co nie pozwoliło im zająć wyższych miejsc na koniec rozgrywek. Bardzo dobrze zaprezentowali się w grupach o miejsca 17 i 25. Chłopcy zagrali wyśmienicie wygrywając 6 z 7 spotkań i ostatecznie kończąc rywalizację w dobrych nastrojach.

– Wszyscy zdobywamy cenne doświadczenie, które w późniejszym etapie szkolenia będzie bezcenne. Do wielkiego finału po dwóch turniejach kwalifikuje się jedna nasza drużyna, która powalczy o finał Polski. Wracamy do treningów i pracujemy dalej – puentuje Przemysław Cedro, szkoleniowiec siatkarskiej Akademii.

1. miejsce: Patryk Juszczak, Kamil Łapszyński, Noa Duflos
18. miejsce: Szymon Dydniański, Maciek Cybulski, Piotr Skowron
25. miejsce: Tomasz Kryś, Janek Kaczorek, hubert Kaczorek
29. miejsce: Maksymilian Stąporek, Tomasz Dydyna
32. miejsce: Bartek Kruszczak, Aleks Tymański, Paweł Tadeuszewski

W turnieju wzięło udział 42 najlepsze drużyny z całego województwa. Patryk, Kamil i Noa awansowali do ścisłego finału ośmiu najlepszych drużyn, po którym dwie najlepsze pojadą na mistrzostwa Polski.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..