Opublikowany: pon, Lut 12th, 2018

Akademia dla rolników

15 lutego w pałacu w Krotoszycach, w powiecie legnickim, zorganizowane zostanie jedyne na Dolnym Śląsku spotkanie z cyklu Agro Akademia. Do udziału w nim zapraszani są rolnicy, których interesują nowoczesne metody zarządzania gospodarstwem i sposoby pozyskiwania funduszy na rozwój rolniczej działalności.

Agro Akademia to cykl organizowany przez bank BGŻ BNP Paribas. Współpracujący z nim eksperci z różnych dziedzin dzielą się informacjami na temat aktualnych problemów i trendów w polskim rolnictwie.

Program tej edycji spotkań poświęcony jest przede wszystkim innowacjom w zarządzaniu gospodarstwem, z wykorzystaniem rolnictwa zrównoważonego. Poruszone zostaną m.in. kwestie związane z racjonalnym inwestowaniem oraz analizą przychodów i kosztów w gospodarstwach stosujących innowacyjne rozwiązania technologiczne w produkcji rolnej. Jak informują organizatorzy, omówione zostaną też sposoby określania opłacalności rolnictwa zrównoważonego, ale z zastosowaniem rolnictwa precyzyjnego. W większości gospodarstw stosuje się ogólne nawożenie na całą powierzchnię gospodarstwa, bez uwzględnienia badań gleby, co powoduje wymywanie azotu do wód gruntowych. W konsekwencji dochodzi do strat oraz do skażenia środowiska. Zastosowanie odpowiednich dawek środków chemicznych oraz optymalny dobór gatunków i odmian pozwala na obniżenie kosztów przy zachowaniu plonów na wysokim poziomie.

Na spotkaniach pojawią się praktyczne wskazówki dotyczące e-wniosków, które rolnicy niebawem będą zobligowani wypełniać. Mowa będzie też o umowach kontraktacyjnych, które są obowiązkowe dla większości rolników.

Harmonogram spotkań i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie projektu. Udział w Agro Akademii jest bezpłatny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..