Opublikowany: śr, Mar 13th, 2019

Na 4 miesiące zamykają drogę krajową

Od jutra, czyli od czwartku 14 marca, zamknięta będzie droga krajowa nr 5 od węzła Bolków przy S3 do miejscowości Bolków. Ponad dwukilometrowy odcinek remontowany będzie do połowy sierpnia.

Sporo utrudnień czeka kierowców, którzy będą podróżowali na drodze Jelenia Góra – Wrocław. Zamknięcie drogi spowodowane jest budową obwodnicy Bolkowa. Zakres prac jakie będą tam prowadzone zmusza do całkowitego zamknięcia drogi. Na ponad cztery  miesiące wprowadzony zostanie objazd od węzła Bolków S3 do węzła Jawor Południe S3. Następnie pojedziemy przez miejscowości Sokola oraz Świny do Bolkowa i następnie powrót na DK5 w Bolkowie.

Na czas przebudowy drogi krajowej i zamknięcia fragmentu DK5 wyznaczono objazd dla pojazdów ciężarowych, od Węzła „Bolków” drogą ekspresową S3 do Węzła „Jawor Południe”, dalej drogą wojewódzką (dawna DK3) przez miejscowość Sokola i Świny do Bolkowa i powrót na drogę krajową DK5 w Bolkowie.

Dla pojazdów osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton wyznaczono objazd drogami powiatowymi DP 2832D i DP 2883D przez miejscowość Wolbromek do Bolkowa.

Utrudnień należy się spodziewać od jutra od godz. 12.

Kolejnym etapem przy budowie obwodnicy Bolkowa będzie zamknięcie drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków-Jeżów Sudecki.

Źródło: 24jogra.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..