Opublikowany: wt, Paź 10th, 2017

Trzy furie na torach

Trzy furie wjechały na tor ósmy przy peronie czwartym – taki oto komunikat usłyszą wkrótce pasażerowie Kolei Dolnośląskich. Nowe nazwy pociągów to efekt porozumienia, jakie przewoźnik zawarł w marcu br. z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Tak się składa, że obie instytucje obchodzą w tym roku jubileusze istnienia. Obie też mają swe siedziby w Legnicy i podlegają Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego. Stąd postanowiły zawrzeć sojusz pod nazwą „Porozumienie partnerskie kolej na teatr”.

Jeden z punktów umowy zakłada, że niektóre składy pociągów będą nosić nazwy związane z teatrem. Ostatecznie postawiono na trzy: „Modrzejewska”, „Ballada o Zakaczawiu” oraz „Trzy furie”. Dwie ostatnie to tytuły spektakli.

„Chrzciny” poprzedzi happening, który odbędzie się jutro, 11 października, o godz. 14.50 na peronie drugim legnickiego dworca PKP. Wyprzedzi go podobna akcja we Wrocławiu, która rozpocznie się o 13.50 na peronie czwartym. W obu miejscach wystąpią aktorzy amatorzy ze Stowarzyszenia „Kolejarz” z Miłkowic pod opieką artystyczną dyrektora legnickiego teatru Jacka Głomba.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..