Opublikowany: pt, Mar 6th, 2020

Zwycięska passa trwa! (FOTO)

Na inauguracje 20. serii PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin bez większych problemów pokonało EKS Start Elbląg. Popis gry dały skrzydłowe miedziowej drużyny.

Metraco Zagłębie Lubin spotkało się z drużyną, która potrafiła w obecnym sezonie napsuć sporo krwi faworytom. Miedziowe w takiej roli właśnie wystąpiły i od początku pokazywały, kto rządzi na parkiecie.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej szybko zaczęły budować swoją przewagę. Po początkowym fragmencie wyrównanej walki, między siódmą a dziesiątą minutą Metraco Zagłębie rzuciło pięć bramek z rzędu i mieliśmy 9:3. W kolejnych minutach to Start zaliczył serię pięciu bramek, łapiąc kontakt z Miedziowymi. W tym momencie o czas poprosiła Bożena Karkut i uspokoiła grę swojej drużyny, co szynko przyniosło efekt. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Metraco Zagłębie wygrywało 12:8, a połowę bramek zdobył duet skrzydłowych Kinga Grzyb – Adrianna Górna. Pod koniec pierwszej połowy lubinianki wrzuciły piąty bieg i jeszcze powiększyły swoją przewagę do sześciu bramek.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gospodyń, a konkretnie skrzydłowych. Po dwie bramki zdobyły Adrianna Górna i Daria Zawistowska, co sprawiło, że przewaga Metraco Zagłębia zbliżała się do dziesięciu trafień. Lubinianki grały z polotem i finezją, wykorzystując najmniejszy błąd rywalek. Miedziowe pewnie zmierzały po dwunaste zwycięstwo z rzędu, a barierę dziesięciu bramek przewagi przełamały kwadrans przed końcem – 30:20. Po sześćdziesięciu minutach mieliśmy 35:28.

Dzięki wygranej Metraco Zagłębie zbliżyło się do liderującej Perły Lublin na jeden punkt. Zespół z Lubelszczyzny swój mecz w tej serii rozegra w sobotę o godzinie 12:45 w Kobierzycach. W następnej serii dojdzie do szlagierowego spotkania, w którym lubinianki zagrają na wyjeździe z Perłą Lublin.

Metraco Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 35:28 (21:15)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 6, Mączka 3, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Górna 9, Ważna 3, Galińska 3, Zawistowska 2, Matieli 3, Noga, Belmas 1, Milojević 2.

Start: Chodakowska – Waga 5, Pękala 3, Orowicz, Cygan 4, Kaczmarek 2, Trbović 3, Szulc, Dronzikowska 2, Stapurewicz 8, Tarczyluk, Yashchuk 1.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..