Zobaczyli rozbudowę zbiornika  

Mieszkańcy wsi położonych najbliżej zbiornika Żelazny Most chcieli przekonać się, czy rozbudowywany osadnik jest dla ich bezpieczny. Mieli taką okazję podczas wizyty studyjnej.

Wśród najbardziej zainteresowanych taką wizytą i spotkaniem z przedstawicielami Zakładu Hydrotechnicznego KGHM najwięcej było mieszkańców gminy Polkowice. Razem z nimi był Wojciech Marciniak, zastępca burmistrza Polkowic ds. gospodarczych.

Przed wejściem na tę gigantyczną budowę przedstawiciele Zakładu Hydrotechnicznego zaprezentowali film obrazujący techniczne dane zbiornika odpadów Żelazny Most, jego parametry bezpieczeństwa i plany rozbudowy.

Przypomnijmy, że od kilkunastu miesięcy zbiornik jest powiększany o tzw. kwaterę południową. To właśnie ona budzi najwięcej obaw mieszkańców pobliskich wsi. Wielu z nich narzeka na pylenie i zanieczyszczoną wodę, co nie umyka uwadze władzom samorządowym.

– Pracujące do późna w nocy maszyny czy unoszący się w powietrzu pył powodują, że pod adresem Zakładu Hydrotechnicznego zgłaszane są różnego rodzaju uwagi – mówi Wojciech Marciniak. – Będziemy się starali organizować kolejne spotkania mieszkańców z przedstawicielami KGHM i firm budujących kwaterę południową. Uważam, że bezpośrednia konfrontacja, możliwość przedstawienia swoich uwag i wysłuchania odpowiedzi to najlepszy sposób, aby dojść do porozumienia czy wyjaśnić sobie niepokojące mieszkańców kwestie – dodaje.

Podczas wizyty mieszkańcy z bliska mogli zobaczyć prace odbywające się na osadniku i zapoznać się z działającym tam systemem bezpieczeństwa. Na własne oczy przekonali się, jaka jest skala całego przedsięwzięcia.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..