Kierowca ciężarowego volvo, przewożący około 30 ton glikolu, z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze autostrady A4 i bokiem zatrzymał się w rowie. Do zdarzenia doszło niedaleko zjazdu na Jadwisin.
Kierowca to obywatel Ukrainy. Tłumaczył, że źle mówi po polsku i nie chciał rozmawiać. Mężczyźnie, na szczęście, nic się nie stało. Złotoryjscy strażacy czekają na przyjazd cysterny, do której zostanie przepompowany alkohol cukrowy.
Oficer prasowy złotoryjskiej policji Iwona Król-Szymajda tłumaczy, że kierowca nie był w stanie wytłumaczyć, z jakich powodów zjechał na pobocze. Obcokrajowiec został ukarany dwustuzłotowym mandatem.
Złotoryjskie służby apelują do kierowców podróżujących autostradą o zachowanie szczególnej ostrożności. Do czasu usunięcia rozbitej ciężarówki muszą się liczyć z utrudnieniami.
.