Złodziej zadzwonił na policję i zgłosił napaść

Na numer alarmowy głogowskiej komendy dodzwonił się mieszkaniec tego powiatu i zgłosił, że ktoś biegnie za nim i chce go pobić. Prawda była jednak inna. Okazało się, że mężczyzna ukradł rower z klatki schodowej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kiedy policjanci zjawili się na miejscu zdarzenia, zatrzymali dwóch mężczyzn.

– Okazało się, że są nimi mieszkańcy jednego z bloków, którzy byli świadkami kradzieży roweru stojącego na klatce schodowej – informuje asp. Łukasz Szuwikowski, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Mężczyźni widząc złodzieja ruszyli w pogoń za nim chcąc go zatrzymać i odzyskać skradziony rower.

Z kolei złodziej próbował wmówić policjantom, że jest ofiarą napaści mężczyzn, którzy chcieli mu odebrać rower. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci raz jeszcze apelują do miłośników jazdy rowerem, by zabezpieczali swoje jednoślady w taki sposób, by uniemożliwić ich kradzież. Warto też oznakować rower, co można zrobić bezpłatnie w głogowskiej komendzie. Wystarczy skontaktować się z funkcjonariuszem, w każdy dzień roboczy w godzinach od 8 do 14, dzwoniąc pod numer telefonu Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej 76 727-73-23.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..