Ziomek ze złotem na 500 metrów!

Za nami pierwszy dzień rywalizacji na mistrzostwach Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Złoto zdobyła zawodniczka MKS Cuprum Lubin, Kaja Ziomek!

W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się Mistrzostwa Polski na Dystansach (26-28.10.18).Już na pierwszym rozgrywanym dystansie 500 m zawodniczka MKS Cuprum Lubin Kaja Ziomek wywalczyła złoty medal z czasem 39,56 – Jestem bardzo szczęśliwa. W zeszłym roku nie zeszłam tu ani razu poniżej 40 sekund. W tym zrobiłam to już tydzień temu, a teraz uzyskałam jeszcze lepszy czas. Wszystko idzie w dobrym kierunku– mówiła po biegu Kaja Ziomek.

Drugie miejsce wywalczyła również mieszkanka naszego miasta ,a reprezentująca barwy AZS Katowice Andżelika Wójcik 39,97 .Na czwartym miejscu zakończyła start na tym dystansie Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin).