Opublikowany: pon, Cze 3rd, 2019

Zderzenie ciężarówek pod Bolkowem (FOTO)

Mieszkańcy Świn koło Bolkowa mają powody do obaw. Od czasu, kiedy zamknięto drogę ekspresową S3, trasa Jawor – Bolków jest okupowana przez auta ciężarowe. – Nie dość, że ich dużo, to jeżdżą nieostrożnie – narzekają mieszkańcy i mają twarde argumenty. Do zderzenia dwóch ciężarówek doszło w Świnach dziś w samo południe.

Na wąskiej i krętej drodze w Świnach kierujący ciężarowym DAF-em nie zachował bezpiecznej odległości przed drugą ciężarówką, nie wyhamował i najechał na jej tył. Kierowca nie doznał obrażeń, jednak kabina auta została poważnie uszkodzona. Doszło też do przesunięcia się przewożonych towarów i na ulicę oprócz płynów z auta zaczęła wylewać się farba.

Miejsce zdarzenia natychmiast zabezpieczyli strażacy i zadbali, by nie doszło do zanieczyszczenia przydrożnego zbiornika z wodą. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Przez kilkadziesiąt minut droga była zablokowana i utworzyły się spore korki.

To jednak nie satysfakcjonuje mieszkańców Świn, od których usłyszeliśmy o licznych wykroczeniach, których dopuszczają się tu nie tylko kierowcy ciężarówek. – Przydałby się fotoradar, może częstsze patrole – mówi właścicielka domu, który położony jest dosłownie kilkadziesiąt centymetrów od jezdni.

Fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..