Opublikowany: wt, Sty 7th, 2020

Zakolędowali w perełce. Ekumenicznie! (FOTO)

Po raz jedenasty w jaworskim Kościele Pokoju zebrali się mieszkańcy, aby wspólnie zakolędować. Ekumeniczne spotkania w święto Objawienia Pańskiego stały się już tradycją.

Słowo wstępne wygłosił proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej, ks. Tomasz Stawiak. Pastor powoływał się na bożonarodzeniowe orędzie papieża Franciszka. W repertuarze znalazły się znane kolędy jak “Wśród nocnej ciszy” czy “Bóg się rodzi”, ale były też mniej popularne pastorałki jak np. XVI wieczny utwór “Cudowna różdżka wzrosła”. Wykonano też kolędę autorstwa Marcina Lutra “Jam z niebios zszedł”. Słowa wszystkich kolęd były w okazjonalnych śpiewnikach, więc każdy mógł aktywnie włączyć się do śpiewu, który przeplatany był czytaniami z Pisma Świętego i modlitwami. Kazanie w tym roku wygłosił ks. Przemysław Głuszek, wikary z parafii Miłosierdzia Bożego. Mieszkańcy wspominali też zmarłego ks. prałata Zbigniewa Tracza, który należał do inicjatorów jaworskiego, ekumenicznego kolędowania.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..