Zagłębie wygrało z rewelacją rozgrywek

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały dziś rewelacją PGNiG Superligi Kobiet. Miedziowe pokonały Piotrcovię 35:32, rewanżując się tym samym za porażkę na inaugurację rozgrywek.

Obie drużyny wróciły do gry po blisko trzytygodniowej przerwie, a pierwszą bramkę zdobyła Adrianna Górna. Miedziowe poszły za ciosem i po trzech minutach było już 3:0, w siódmej lubinianki prowadziły 5:2, a aż trzy bramki były autorstwa skrzydłowej Zagłębia i reprezentacji Polski. W jedenastej minucie spotkania o czas poprosił Krzysztof Przybylski, gdyż jego zespół miał spore problemy ze sforsowaniem defensywy miejscowych. Szkoleniowiec piotrkowskiej ekipy przekazała wskazówki swoim zawodniczkom, ale obraz gry nie uległ zmianie. Zagłębie grało pewnie i skutecznie kończyło kolejne akcje ofensywne, utrzymując 4-5 bramkową przewagę. W końcówce pierwszej połowy przewaga lubinianek jeszcze się uwidoczniła, a przy zagraniach Patrycji Matieli ręce same składały się do oklasków. Przewaga Miedziowych utrzymała się na poziomie pięciu bramek przewagi do przerwy.

Na początku drugiej połowy stroną przeważającą nadal było Zagłębie, ale piotrkowianki w okolicach 40. minuty złapały wiatr w żagle. Piotrcovia potrafiła wykorzystać grę w przewadze na tyle skutecznie, że zniwelowała straty do dwóch trafień – 21:23 w 43. minucie. Chwilę później swoją siódmą bramkę zdobyła Magda Więckowska i przyjezdne złapały kontakt. Ważne bramki ze skrzydła rzucała Daria Zawistowska i Miedziowe wyszły na 3-bramkowe prowadzenie. Przyjezdne szybko zdobyły dwie bramki i emocje zaczęły się ponownie. Niespełna osiem minut przed końcem spotkania na tablicy wyników było 30:29. I znów w roli głównej wystąpiły skrzydłowe Zagłębia – Daria Zawistowska i Adrianna Górna zdobyły bardzo ważne bramki, przybliżając swój zespół do zwycięstwa. Miedziowe wygrały, prowadziły cały mecz, ale walki piotrkowiankom odmówić nie można.

MVP meczu: Karolina Kochaniak (Zagłębie)
MVP Piotrcovii: Magda Więckowska

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 35:32 (17:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Grzyb 6, Hartman 1, Kurdzielewicz, Górna 7, Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 4, Kochaniak 5, Matieli 4, Noga, Belmas, Świerżewska 4, Milojević.

Piotrcovia: Opelt – Płomińska 5, Zaleśny 1, Drażyk 3, Klonowska 4, Oreszczuk, Roszak 2, Więckowska 9, Szynkaruk 1, Charzyńska, Trawczyńska 1, Sobecka 4, Sarnecka, Macedo 2.

Dodaj komentarz

*

code