Opublikowany: śr, Gru 11th, 2019

Zagłębie lepsze od Chrobrego! (FOTO)

Czwarta wygrana z rzędu piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin! Dziś Miedziowi po niesamowitym meczu ograli derbowego rywala SPR Chrobry Głogów. Spotkanie rozstrzygnęły dopiero rzuty karne!

Spotkanie od początku zapowiadało wielkie emocje i tak też było. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i w drugiej połowie najpierw gospodarze później goście byli bliżej wygranej. Zagłębie miało dwie piłki na wygraną ale zabrakło skuteczności w efekcie czego na remis rzucili głogowianie i byliśmy świadkami rzutów karnych!

Spotkanie od początku zapowiadało wielkie emocje i tak też było. Mecz lepiej zaczęli Miedziowi, którzy po udanych kontrach i bramkach Marka Marciniaka prowadzili 5:2. Niestety później lubinianie musieli radzić sobie bez jednego ze swoich najlepszych zawodników, Marcina Schodowskiego. Bramkarz Zagłębia obronił jeden z rzutów rywali, a był on na tyle mocny, że golkiper Miedziowych musiał opuścić parkiet i pojawił się dopiero w drugiej połowie. Co prawda goście prowadzili jeszcze 8:6, ale do głosu zaczęli dochodzić głogowianie, którzy odrobili straty przed przerwą i wyszli na 2-bramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron zawodnicy Chrobrego powiększyli jeszcze swoją przewagę, ale podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera w porę się obudzili. Zagłębie zaczęło grać pewniej, w bramce ważne piłki bronił Marcin Schodowski i przewaga gospodarzy zaczęła topnieć. Miedziowi znów wyszli na prowadzenie i mieli wygraną na wyciągnięcie ręki. Niewiele ponad minutę przed końcem było 26:24 dla przyjezdnych, ale gospodarze zachowali zimną krew w samej końcówce rzucając dwie bramki z rzędu, grając przy tym w przewadze jednego zawodnika. Remis po 26, oznaczał jedno – dodatkowe emocje.

Te w rzutach karnych sięgnęły zenitu. Miedziowi nie pomylili się ani razu, a jeden rzut rywali obronił wychowanek Zagłębia Lubin, Patryk Wiącek. Lubinianie wygrali w karnych 5:3, zanotowali czwarte zwycięstwo z rzędu i drugie nad Chrobrym w obecnym sezonie!

W sobotę o godzinie 19:00 w ostatnim meczu w 2019 roku Zagłębie Lubin w hali RCS w podejmować będzie KS Azoty Puławy.

-Pojedynek derbowy miał dla nas ogromne znaczenie ponieważ zdobyte przez nas punkty mogą mieć kluczowe w końcowym układzie tabeli. To spotkanie kosztowało nas niezwykle dużo zdrowia, ale jestem niezwykle dumny z całej drużyny. Przez całe 60 minut byliśmy jednością u właśnie dzięki temu udało nam się zwyciężyć – mówił po meczu kapitan Miedziowych, Maciej Tokaj.

Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 26:26 k. 3:5 (14:12)

Chrobry: Stachera, Kapela, Siedlecki – Wawrzyniak, Sadowski 2, Klinger 2, Babicz 7, Przysiek 3, Tylutki, Marszałek 3, Orpik 2, Jamioł, Krzysztofik 2, Bekisz 4, Makowiejew 1.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Borowczyk, Stankiewicz 1, Pawlaczyk, Gębala, Sroczyk, Tokaj 7, Pietruszko 1, Marciniak 7, Hajnos, Kupiec 1, Adamski 1, Drobiecki 4, Czyczykało 4.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..