Wysłannicy rządu na budowie S3 (FOTO)

Rząd wizyta budowa S3 Elżbieta Witek Andrzej Adamczyk (17)W Sadach Dolnych koło Bolkowa pojawił się dziś sznur limuzyn. Przedstawiciele rządu przyjechali tu, by osobiście sprawdzić, jak przebiega budowa trasy ekspresowej S3.

Jedną z największych inwestycji na Dolnym Śląsku odwiedził minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w towarzystwie swojego zastępcy Jerzego Szmita. Wraz z nimi plac budowy wizytowała pochodząca z Jawora posłanka Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premiera.

W gospodarskiej wizycie uczestniczył też wojewoda Paweł Hreniak, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, parlamentarzyści i dolnośląscy samorządowcy.

Przed przybyciem na plac budowy goście z Warszawy odwiedzili Jawor, gdzie zapytaliśmy ich, z jakimi wieściami przybyli na Dolny Śląsk.

Rząd wizyta budowa S3 Elżbieta Witek Andrzej Adamczyk (11)– S3 do „droga życia” nie tylko dla regionu, ale i droga życia dla portów Szczecin-Świnoujście. T to także ożywienie gospodarcze części zachodniej partej o granice z Niemcami – stwierdził Andrzej Adamczyk. Minister dodał, że dzisiaj czuje się jak inwestor, bowiem budowa ekspresowej S3 to wydatek niemalże miliona dolarów. – Zawsze, gdy poprawia się komunikacja, to tereny stają się atrakcyjne gospodarczo. To miejsce szczególne, bo na Dolnym Śląsku zawsze było bogato. Dzisiaj jest sztuczna granica, to granica komunikacyjna. S3 będzie bramą do morza – podsumował wiceminister Jerzy Szmit.

Podczas terenowej konferencji prasowej wojewoda Paweł Hreniak dziękował rządowi w imieniu Dolnoślązaków: – Dziś toczy się dyskusja na temat zrównoważonego rozwoju. Ta inwestycja pokazuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera słabsze obszary, które potrzebują impulsu.

– Ruszyła gospodarka, my się rozpędzamy. To jeszcze nie jest finał, a ta inwestycja jest ważna z wielu powodów. Przypominam, że nasi przeciwnicy wątpili, że odcinek między Bolkowem a Lubawką będzie budowany. Dzisiaj minister Adamczyk przyjechał i podpisał decyzję, że można przystępować do przetargu i zagwarantował pieniądze na budowę ostatniego, najważniejszego etapu S3 – podkreśliła  Elżbieta Witek. Podczas budowy tego odcinka S3 powstanie m.in. najdłuższy tunel komunikacyjny w Polsce. Będzie miał o 100 m więcej niż dwukilometrowy tunel „małopolski”.

Zadowolenia nie krył też obecny na placu budowy burmistrz Bolkowa. – S3 jak na razie kończy się w Bolkowie. Obwodnica już jest w fazie „zaprojektuj i buduj” i pójście w kierunku Lubawki tylko cieszy. Życzę samorządowcom z powiatu kamiennogórskiego wszystkiego najlepszego, ale i dla nas jest to dobre rozwiązanie – zapewniał Jarosław Wroński.

 

Fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz