Wspaniałe show na dworcu kolejowym

Kolej na Lubin! Po dziewięciu latach nieobecności pociągi pasażerskie wracają do miasta. Wydarzenie zainaugurował wspaniały koncert na dworcu. Kompozycje Hansa Zimmermana z filmu „Gladiator”, muzyka z „Jamesa Bonda” czy nasze rodzime utwory takie jak czołówka z serialu „Polskie Drogi” Andrzeja Kurylewicza. A to wszystko w koncercie na żywo, w wykonaniu 180-osobowej orkiestry dętej pod batutą Mariusza Dziubka. Do tego akrobaci, mażoretki, tancerze, Sarsa i Marcin Sójka z „The Voice of Poland”. Imprezę poprowadził popularny konferansjer Krzysztof Ibisz.

Pod peronami odbyło się prawdziwe show. Najpierw publiczność rozgrzała Sarsa. Po ponad godzinnym występie artystki, zespół Mariusza Dziubka wraz z pomocniczymi orkiestrami dętymi zaprezentowali spektakl „Kolej na Lubin”. Mieszkańcy mogli na żywo posłuchać koncertu muzyki filmowej w ciekawej aranżacji wizualnej.

Utwory znane z polskich filmów „Stawka większa niż życie”, „Czarne chmury”, „Sami swoi”, „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Vabank”, „Ogniem i mieczem” czy „Polskie Drogi” oraz zagranicznych – „Gwiezdne wojny”, „James Bond” i „Gladiator”. Do tego współczesne hity jak „Happy” Pharrella Williamsa. Wszystkie te oraz wiele innych utworów lubinianie wysłuchali podczas prawie trzygodzinnego koncertu.

Do tego występ Marcina Sójki z „The Voice of Polnad”, z m.in. „Dziwny jest ten Świat” Czesława Niemena oraz gość na koniec – Ricardo z Żabcią z „Barw Szczęścia”.

Show było wyjątkowe – rozgrywane równocześnie na scenie i na peronie. W przedstawieniu brali udział uzdolnieni lubinianie, wyłonieni wcześniej podczas castingów. Młodzi grali m.in. skrzypcach, flecie, tańczyli i śpiewali.

Przedstawienie na nowo oddanym do użytku dworcu kolejowym przyciągnęło tłumy. Lubinianie bawili się nawet na balkonach. Tuż obok można się było posilić, bowiem część foodtrucków z rynku, gdzie właśnie odbywa się ich zlot, przyjechała na ul. Odrodzenia.

Na deptaku odbyła się galeria fantowa, w której można było wylosować gadżety z Kolei Dolnośląskich, jak m.in. tekturowe modele pociągów. Dzieci dostawały łakocie.

Zapraszamy do fotogalerii z imprezy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..