Wrotkarskie mistrzostwa pełne uśmiechu

Wielkimi krokami zbliża się ceremonia 45-lecia klubu łyżwiarstwa szybkiego MKS Cuprum Lubin. Jedną z wyjątkowych zapowiedzi uroczystej akademii były Mistrzostwa Miasta Lubina i Powiatu Lubińskiego w Jeździe Szybkiej na Wrotkach, gdzie osoby w różnym przedziale wiekowym stanęły do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami.

Fot. Łukasz Lemanik Na obiekcie RCS do rywalizacji stanęły dzieci niezrzeszone w żadnym klubie, a także zawodniczki i zawodnicy gospodarzy turnieju MKS Cuprum Lubin i podopieczni Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki. – Najmłodsi uczestnicy byli z rocznika dwa tysiące czternaście, a więc niespełna cztery czy pięć lat. Bardzo się cieszymy, że tak w młodym wieku dzieci uprawiają ten sport. Liczy się dobra zabawa i sportowa rywalizacja i świetne samopoczucie – komentuje Marcin Kasprzyk, trener MKS Cuprum Lubin.

Uczestnicy rywalizowali w następujących kategoriach: rocznik 2012 i młodsi, rocznik 2010-2011, rocznik 2008-2009, rocznik 2006-2007, rocznik 2004-2005, rocznik 2000-2003, a także OPEN. 1999 i starsi. – W sumie zapisało się prawie stu zawodników. Pierwszy etap to sześćdziesięciu pięciu uczestników. Wspaniała sprawa, że młodzież przy wspaniałej aurze może ze sobą rywalizować – mówi Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Organizator, a więc klub MKS Cuprum Lubin wraz z RCS Lubin już teraz zapraszają na zimową edycję na łyżwach, która odbędzie się w grudniu.

Fot. Łukasz Lemanik

Dodaj komentarz