Wrócili z Izraela pełni wrażeń (FOTO)

Wycieczką do Izraela uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach zakończyli projekt edukacyjny pn. „Od Holokaustu do żywej nadziei”. Swoimi wrażeniami i przemyśleniami podzielili się wczoraj z Łukaszem Puźnieckim, burmistrzem gminy, która wsparła całe przedsięwzięcie.

„Od Holokaustu do żywej nadziei” to autorski projekt Doroty Doskocz, nauczycielki w SP nr 3.

– Realizowany był przez cały rok szkolny, a jego celem jest budowanie dialogu dobrej kultury pomiędzy narodami – mówi Dorota Doskocz.

Były to m.in. spotkania z misjonarzami z różnych części świata i wystawa pn. “Anna Frank, historia na dzień dzisiejszy” przedstawiająca historię Anny Frank, żydowskiej dziewczynki. Zmarła w obozie koncentracyjnym pozostawiając niezwykły dziennik.

Podczas pobytu w Izraelu uczniowie m.in. zwiedzili muzeum Jad Waszem, byli przed Ścianą Płaczu i spotkali się z Martą Goryń, polską Żydówką, która ocalała z holokaustu.

– Zrozumiałam wiele rzeczy, patrzyłam w oczy osobie, która przeżyła, ale nadal ma tyle energii – mówiła jedna z uczennic.

Cała grupa uczestnicząca w wyjeździe zgodna jest w jednym: była to niesamowita przygoda, którą na długo zapamiętają. Żywa lekcja historii, a także tolerancji.

 

 

Fot. UR/SP nr 3 w Polkowicach

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..