Wolontariusze z Volkswagena wyremontowali świetlicę w głogowskim szpitalu (WIDEO, FOTO)

DARYNie tylko wyremontowali i wyposażyli świetlicę, ale ponadto ofiarowali jeszcze 30 kompletów pościeli. To piękny gest ze strony wolontariuszy z polkowickiej fabryki Volkswagen Motor Polska, którzy chcieli w ten sposób sprawić przyjemność małym pacjentom przebywającym na oddziale pediatrycznym w głogowskim szpitalu. I udało im się, dzieci są zachwycone. W kolorowej i przyjaznej przestrzeni mogą, choć na chwilę, oderwać się od szpitalnej rzeczywistości.

– Dziękuję pracownikom Volkswagen Motor Polska za cudowną inicjatywę – mówił Edward Schmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego podczas otwarcia świetlicy. – Takie miejsce na pewno będzie sprzyjało szybszemu powrotowi dzieci do zdrowia.

Ta inicjatywa powstała w ramach programu pracowniczego, który od trzech lat realizowany jest w polkowickiej fabryce pn. „VWolontariat”.

– Co roku wyłaniamy trzy najciekawsze projekty, które dofinansowujemy kwotami po 10 tysięcy złotych, na każdy z nich – mówi Joanna Kaniewska, dyrektor personalny w VW MP. – Swoją pomoc w ich realizacji wolontariusze niosą w czasie wolnym od pracy.

Jednym z wybranych projektów był właśnie remont i wyposażenie szpitalnej świetlicy. To pomysł Dagmary Pytel, stażystki w dziale logistyki w VW MP. Licząca 16 osób grupa wolonatriuszy pracowała w szpitalu przez dziesięć dni.

– Ideą naszego projektu było stworzenie miejsca, w którym dzieci będą mogły spędzać czas i oderwać się od szpitalnej rzeczywistości – mówi Dagmara Pytel. – Projekt zakończył się sukcesem dzięki zaangażowaniu pracowników Volkswagena i zaprzyjaźnionych osób spoza firmy. W sumie, do akcji przyłączyło się około 30 osób. Mogliśmy też liczyć na wsparcie naszych rodzin, które dostarczały nam catering. Otrzymaliśmy też wsparcie firm i szkół. Wszystkim należą się ogromne podziękowania.

W świetlicy jest m.in. sporo książek, gier planszowych i telewizor. Obecnie na oddziale pediatrycznym przebywa czternaścioro dzieci.

Zobacz także: 

UR/FOT. UR

Dodaj komentarz