Wiosna żąda wyjaśnień od PiS-u (WIDEO)

Parlamentarzyści Wiosny krytykują ostateczny podział unijnych funduszy. Wiadomo już, że do naszego województwa trafi o 6 miliardów zł mniej niż w poprzednim Regionalnym Programie Operacyjnym. "To niesprawiedliwe, nie odpuścimy!" – grzmiał dziś Robert Biedroń podczas spotkania z dziennikarzami w Legnicy.

Wiosna zawitała do Legnicy w mroźne przedpołudnie, by podzielić się z dziennikarzami krytyką pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślają przedstawiciele ugrupowania, temat podziału pieniędzy z Unii Europejskiej jest niezwykle istotny, szczególnie z uwagi na dotkliwe finansowe skutki pandemii.

Zgodnie z podziałem Dolny Śląsk otrzyma 870 mln euro. W poprzedniej perspektywie kwota przekroczyła 2 mld euro. Obecnie, po przeliczeniu na mieszkańca to niespełna 300 euro, w przypadku innych województw – od 700 do 900 euro – szacują parlamentarzyści.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Ludzie Wiosny zapowiadają, że będą żądać wyjaśnień od wiceministra Waldemara Budy. Jednocześnie diagnozują: na Dolny Śląsk trafi mniej pieniędzy, jest to bowiem kara zarówno dla mieszkańców, jak i samorządowców za brak wsparcia dla PiS-u.

Robert Biedroń zapowiedział też, że nagłośni sprawę w Parlamencie Europejskim. Wiosna wskazuje bowiem, że podział unijnych funduszy rażąco narusza zasady transparentności.

Dodaj komentarz

*

code