Wiemy już, kto został Aniołem Dobroczynności! (FOTO)

„Ścinawski Anioł Dobroczynności” czyli charytatywny koncert kolęd w Ścinawie – już po raz szósty. Sportowcy, pielęgniarki i górnicy wspólnie śpiewali w ścinawskim kościele, by pomagać potrzebującym. Dochód z koncertu w tym roku będzie przekazany na leczenie i rehabilitację dla Elżbiety Dolaty, mieszkanki gminy Ścinawa.

Ścinawski Anioł Dobroczynności, bo taką nazwę przyjął koncert, ponownie odbył się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie.

– Idea koncertu jest bardzo podniosła. Miło jest patrzeć, jak mieszkańcy gminy jednoczą się, angażują i pomagają sobie nawzajem. I to jest piękne – mówi Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy, gospodarz i pomysłodawca koncertu.

Charakterystyczne dla tego wydarzenia jest to, że kolędy wykonywane są głównie przez osoby skupione w różnego rodzaju organizacjach, stowarzyszeniach i klubach, które na co dzień nie zajmują się śpiewaniem.

– Jest to piękne wydarzenie, gdzie śpiewają kolędy ludzie na co dzień nie związani ze sceną muzyczną po to, by pomóc innym – podkreśla Adam Myrda, starosta lubiński.

– Dla mnie to wielka przyjemnością przebywać tutaj, w miejscu gdzie jest taka wspaniała atmosfera. Integracja różnych środowisk i jeden wspólny cel i to jest piękne – opisuje koncert Jadwiga Musiał, przewodnicząca rady powiatu lubińskiego, która na ścinawskich kolędach jest już po raz kolejny.

Drugi raz do udziału w koncercie zaproszono także gościa specjalnego – Lilianę Iżyk, finalistkę programu „Mam talent”.

– Bardzo podoba mi się idea tego koncertu. Podczas ostatniego mojego występu w ścinawskim kościele atmosfera była tak cudowna, że nie mogłam odmówić, gdy mnie znów o to poproszono – przyznaje artystka. – Poza tym, że mam koncerty w teatrach, z czego się bardzo cieszę, staram się też uczestniczyć w imprezach charytatywnych. Uważam, że ta akcja jest przecudowna.

Nieodzownym elementem koncertu jest przyznanie „Ścinawskiego Anioła Dobroczynności” – tytułu, którym wyróżniane są osoby niosące bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. W tym roku laureatem tej wyjątkowej nagrody został Michał Lewandowski, na co dzień trener młodzieżowej drużyny piłki nożnej w Ścinawie.

– Od zawsze pomagamy innym razem z żoną. Uważam to za normalne i nie wyobrażam sobie, aby było inaczej – mówił skromnie o sobie tegoroczny laureat. Wypowiadając się dla nas nie wiedział jeszcze o swoim wyróżnieniu.

„Anioł Dobroczynności” czyli osoba która bezinteresownie angażuje się w życie lokalnej społeczności i nikomu nie odmawia pomocy – tak opisuje wyróżnioną osobę burmistrz Ścinawy – Co roku jest to trudny wybór, bo dobrych mieszkańców gminy Ścinawa mamy bardzo wielu. Na szczęście nie kończymy na tej edycji, więc każdy musi po prostu poczekać na swoją kolej – dodaje z uśmiechem Krystian Kosztyła.

Organizatorami koncertu w Ścinawie byli: Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa, Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe Pałacyk. Dochód z koncertu zostanie w całości przeznaczony na leczenie i rehabilitację dla ścinawianki Elżbiety Dolaty, chorej na stwardnienie rozsiane oraz neuroboreliozę.

Fot. Anna Tatarynowicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..