Opublikowany: pt, Lut 23rd, 2018

Wielkie Dyktando Superligi za nami (WIDEO)

PGNiG Superliga z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowała dyktando. W zabawie wzięły udział wszystkie drużyny ekstraklasy piłki ręcznej, w tym Zagłębie Lubin.

Zawodnicy klubów PGNIG Superligi zmagali się z dyktandem o tematyce piłki ręcznej. W tekście były zdania o wszystkich miastach i klubach, grających w najwyższej klasie rozgrywkowej. Lubin i Zagłębie reprezentowało dwóch szczypiornistów: Marcel Sroczyk i Stanisław Gębala – Poziom nie był zbyt trudny. Czytam dużo książek, wiec język polski i ortografia nie są dla mnie problemem. Zastanawiałem się nad nazwą własną rośliny w Opolu, jednak myślę, że poradziłem sobie i z tym – mówi Stanisław Gębala, rozgrywający Zagłębia Lubin.

W zabawie brali udział głównie zawodnicy męskiej PGNiG Superligi. Zagłębie reprezentowała jednak także szczypiornistka kobiecej drużyny, Karolina Semeniuk – Zawsze byłam dobra z ortografii dlatego z przyjemnością przejęłam zaproszenie na to dyktando. Lubię pisać, lubię język polski – zawsze to lubiłam dlatego studiowałam dziennikarstwo – mówi rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin.

Kluby do dyktanda zapraszały również szkoły. Z Zagłębiem Lubin sprawdziły się uczennice Szkoły Sportowej w Lubinie, w tym tegoroczne maturzystki.

Na najlepszych 16 osób, które brały udział w dyktandzie czekają cenne nagrody.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..