Ukradł szampon, uderzył ochroniarza

Choć ma dopiero 17 lat, kolejną dekadę może spędzić za kratami. Co przeskrobał? Zgubiła go pazerność, bo za wszelką cenę postanowił ukraść maszynki do golenia, szampon i gąbki. Planu nie porzucił nawet, gdy rozgryzł go pracownik ochrony sklepu.

Zgłoszenie kradzieży dotarło do chojnowskich policjantów od obsługi jednego z marketów na terenie miasta. Wynikało z niego, że młody mężczyzna wszedł do sklepu i zdjął z półki maszynki do golenia, gąbki oraz szampon. Towar był wart w sumie 42 zł.

– Następnie mężczyzna z zabranym towarem przeszedł przez linię kas, nie płacąc za niego. Całe zdarzenie obserwował pracownik ochrony, który postanowił ująć sprawcę – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy. – Mężczyzna trzymając w ręce skradziony towar, zaczął szarpać się z pracownikiem ochrony i próbować wybiec ze sklepu. Był na tyle agresywny, że ochroniarz był zmuszony zastosować wobec niego gaz pieprzowy. Ujęty mężczyzna został przekazany w ręce chojnowskich policjantów – dodaje mł. asp. Ekiert.

Niebawem 17-latek odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 10-letni pobyt za kratami.

Dodaj komentarz

*

code