Udany rewanż Pogoni

Pogoń Szczecin zrewanżowała się piłkarzom ręcznym Zagłębia za przegraną w Lubinie. Dziś triumfowali gospodarze 31:27 (14:12). Była to przedostatnia seria rundy spadkowej PGNiG Superligi Mężczyzn.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Początek upłynął pod znakiem nieznacznej przewagi Miedziowych, później do głosu doszli gospodarze, którzy do przerwy prowadzili różnicą dwóch trafień.

Drugą połowę dużo lepie rozpoczęli szczecinianie. Goście mieli problemy ze zdobywaniem bramek, a gospodarze zaczęli powoli budować swoją przewagę. Kwadrans po zmianie stron Pogoń prowadziła już 23:18. Jak się później okazało był to decydujący moment. Szczecinianom kilkubramkowa przewaga, wypracowana na początku drugiej połowy wystarczyła, aby „dowieźć” korzystny wynik do samego końca.

Pomimo przegranej w Szczecinie lubinianie są pewni utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatniej kolejce Zagłębie podejmować będzie Stal Mielec w środę o godzinie 18:00.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – MKS Zagłębie Lubin 31:27 (14:12)

Pogoń: Bartosik, Zapora, Gawryś – Wąsowski 1, Horiha 6, Krupa 2, Mróz, Biernacki 1, Jońca, Jedziniak, Krysiak 7, Matuszak 2, Rybski 3, Miłek, Zaremba 5, Fedeńczak 4.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Stankiewicz 3, Bondzior 1, Kużdeba, Mrozowicz 3, Pawlaczyk 1, Gębala 3, Szymyślk, Sroczyk 1, Pietruszko, Marciniak 2, Moryń 4, Dudkowski 5, Dawydzik 4.

Sędziowie: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota, Delegat ZPRP: Krzysztof Manyś