Opublikowany: nie, Lis 19th, 2017

Trzecia wygrana Rio Teamu! (FOTO)

Koszykarze UKS Rio Team Złotoryja odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. W ósmej kolejce spotkań przed własna publicznością pokonali zespół Chrobry Kłodzko 73:67.

Przed spotkaniem obie ekipy dzieliło jedno zwycięstwo na korzyść gospodarzy. Złotoryjanie mieli na swoim koncie dwie wygrane i cztery porażki, podczas gdy ich sobotni rywale na siedem dotychczas rozegranych meczów aż sześciokrotnie schodzili z parkietu jako pokonani.

Podopieczni trenera Andrzeja Radziwanowskiego bardzo dobrze weszli w mecz i dość szybko uzyskali bezpieczną, kilkunastopunktową przewagę, którą utrzymywali przez większą część pierwszej połowy. Do szatni gospodarze schodzili, prowadząc różnicą dziesięciu „oczek” (37:27). Na uwagę zasługuje przede wszystkim niska zdobycz gości, co z jednej strony było efektem ich słabej skuteczności rzutów z gry, z drugiej zaś mocnej obrony Rio Teamu.

Po zmianie stron ton wydarzeniom na boisku wciąż nadawali złotoryjanie, których przewaga najczęściej wahała się w granicach 10-14 punktów. Na kilka minut przed zakończeniem trzeciej kwarty miejscowi zawodnicy popełnili pięć fauli, co skutkowało tym, że ich każde kolejne przewinienie, bez względu na miejsce jego popełnienia, karane było rzutami wolnymi dla przyjezdnych, którzy raz po raz stawali na linii oddalonej o pięć metrów od kosza. Niemal identyczna sytuacja powtórzyła się w decydującej odsłonie. Koszykarzom Chrobrego na 2-3 minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego udało się tym samym zniwelować straty do zaledwie trzech punktów i w sali złotoryjskiego „Ogólniaka” zrobiło się naprawdę gorąco. Kolejne akcje należały jednak do gospodarzy, którzy ostatecznie nie dali wyrwać sobie zwycięstwa z rąk.

– Cieszy wygrana, choć jej styl na pewno pozostawia wiele do życzenia. Przez własną niefrasobliwość o mały włos nie przegraliśmy tego meczu. Musimy zdecydowanie popracować nad koncentracją przez pełne 40 minut spotkania, bo to już nie pierwszy raz, gdy długo wypracowaną przewagę w głupi sposób tracimy w ciągu kilku minut – uważa skrzydłowy Rio Teamu Mateusz Tkaczuk.

W składzie UKS Rio Team zagrali: Paweł Nowicki, Szymon Kwapiński, Krzysztof Zwoliński, Nikodem Ćwiżyk, Robert Sokólski, Maciej Miłoń, Michał Glabuś, Mateusz Tkaczuk, Marcin Łupicki, Marcin Zatyka, Adrian Kwiatkowski, Dominik Kwiatkowski.

W najbliższą sobotę zawodnicy Rio Team zmierzą się na wyjeździe z zespołem KKS Kobierzyce.