Tenisistki ze znakomitą passą

13. kolejka rozgrywek 1 ligi kobiet okazała się szczęśliwa dla zespołu TS Zagłębie Lubin, który pokonał AZS PWSZ Nysa w stosunku punktów 8:2.

Dobra passa tenisistek Zagłębia Lubin trwa od początku sezonu, w którym nie odnotowały ani jednej porażki (11 zwycięstw, 2 remisy). – Utrzymujemy pozycję lidera grupy z trzypunktową przewaga nad zespołem z Krakowa – mówi Krzysztof Łachowski, prezes TS Zagłębia Lubin.

Po pierwszej serii pojedynków singlowych z Nysą, „Miedziowe” prowadziły już 3:1 i jedynie Natalia Matwiszyn po zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość rywalki ulegając w swoim spotkaniu. Niesione dopingiem sporej grupy kibiców nasze zawodniczki przystąpiły do gier deblowych bardzo zmotywowane. Trener Sławomir Słowiński trafnie wytypował pary deblowe, które wykonały swoje zadanie w 100% zwyciężając oba pojedynki. Na tablicy wyników widniał rezultat 5:1 i już było wiadomo, że tego meczu na pewno nasze panie nie przegrają. W drugiej serii pojedynków singlowych jedynie Ewelina Matwiszyn uległa Dominice Banaś i tym samym mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla Zagłębia Lubin.

Punkty dla zespołu zdobyły:
Paulina Knyszewska – 2,5 pkt.
Ada Jończyk – 2,5 pkt.
Natalia Matwiszyn – 1,5 pkt.
Ewelina Matwiszyn – 1,5 pkt.

Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę tj. 16 lutego o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 14, w którym Zagłębie podejmie zespół MKS Rokita Brzeg Dolny.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz