Tańsze bilety kolejowe w weekendy

Już od ponad miesiąca do Lubina znowu dojeżdżają pociągi. Tylko w ciągu miesiąca z podróży koleją skorzystano ponad 40 tysięcy razy! Wygodnymi pociągami chętnie jeżdżą młodzież, dorośli i seniorzy, a przejazdy mogą być jeszcze przyjemniejsze. Ci, którzy lubią weekendowe i niedrogie wycieczki poza miasto powinni ucieszyć się jeszcze bardziej – Koleje Dolnośląskie mają specjalną, tańszą ofertę „Weekend z KD”.

Uruchomienie pociągów na trasie Lubin-Legnica-Wrocław było strzałem w dziesiątkę. Tylko w ciągu miesiąca łączna liczba podróżnych wyniosła ponad 40 tysięcy osób. W tym z Lubina do Legnicy podróżowało 15 tysięcy, a do Wrocławia 25 tysięcy osób. Z nowych przystanków w wioskach skorzystano do tej pory 1850 razy.

Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim kolejne okazje do weekendowych wypadów za miasto. Nie wszyscy podróżujący wiedzą, że Koleje Dolnośląskie posiadają specjalną weekendową ofertę. To wygodna i tania alternatywa dla tradycyjnych biletów kupowanych każdorazowo (docelowego i powrotnego).

Oferta obowiązuje w tradycyjne oraz długie weekendy.

Bilet „Weekend z KD” kosztuje 35 zł i umożliwia nieograniczoną liczbę przejazdów na wykupionym odcinku, od godziny 18 w dzień poprzedzający dzień wolny od pracy do godziny 6 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych.

Najczęściej więc jest to piątek od godziny 18 do poniedziałku do godziny 6 rano. Jeśli piątek lub poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, bilet obowiązuje o jeden dzień dłużej – tak się dzieje w przypadku długich weekendów.

Najbliższy długi weekend przypada od 15 (czwartek) do 18 (niedziela) sierpnia. Oznacza to, że bilet weekendowy obowiązuje od środy (14 sierpnia) od godziny 18 do poniedziałku (19 sierpnia) do godziny 6 rano.

Po zakupie takiego biletu możemy kursować nieograniczoną liczbę razy w ramach jego ważności. Plusem biletu, oprócz jego ceny jest też to, że nie musimy się fatygować zakupem kolejnego, jednorazowego biletu powrotnego.

Cena biletu (35 zł) jest stała i nie podlega innym ulgom. Do biletów „Weekend z KD” można nabyć bilet na wielokrotny przewóz roweru w cenie 5 zł.

Bilety są imienne, należy więc pamiętać o wpisaniu w sposób czytelny imienia i nazwiska podróżnego. Podczas kontroli wraz z biletem należy okazać dokument tożsamości.

O bilet „Weekend z KD” wystarczy zapytać konduktora. Nabędziemy go także w Biurach Obsługi Klienta KD i kasach biletowych KD, u obsługi pociągów, w automatach biletowych prowadzących sprzedaż biletów KD, w Internetowym Systemie Sprzedaży eKD, za pośrednictwem platformy KOLEO, we wszystkich kasach biletowych Przewozów Regionalnych. Szczegóły na stronie przewoźnika.

Dodaj komentarz

*

code