Opublikowany: wt, Maj 14th, 2019

Sztuka bez granic (FOTO, WIDEO)

„Przenikanie Granic” to nazwa wystawy obrazów, rzeźb i fotografii artystów m.in. z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Japonii. Wernisaż odbył się w jaworskiej Galerii Pod Wieżą. Otwarciu towarzyszył performance, który przygotowali młodzi twórcy z grupy Chaos Control. Inicjatorką wydarzenia jest jaworzanka, artystka mieszkająca w Kanadzie Agnieszka Koziarz. 

– Galeria Pod Wieżą to przestrzeń, która co roku udostępniana jest w sezonie letnim. Dbamy o to, żeby raz w roku sprowadzać tu artystów i twórców sztuk wizualnych, ale także jak na tej wystawie autorów multimediów – mówi dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze, Arkadiusz Muła.

Agnieszka Koziarz

„Przenikanie granic” to kilkadziesiąt prac 27  twórców z całego świata. Wszystkich łączy kanadyjski Uniwersytet Alberty. W pracach (grafiki, obrazy, zdjęcia) widoczne są wątki społeczne dotyczące m.in. bezdomnych czy ekologii. Kilka prezentowanych prac jest autorstwa inicjatorki wydarzenia, jaworzanki mieszkającej w Kanadzie, Agnieszki Koziarz.

Wystawa potrwa do końca września. Galeria Pod Wieżą mieści się w Zamku Piastowskim przy ul. Zamkowej w Jaworze.

 

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy TVRegionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..