Szczypiornistki Zagłębia dołączyły do Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny przedstawiciele MKS Zagłębie Lubin S.A. wzięli udział w Szlachetnej Paczce. Pomoc najbardziej potrzebującym niosą między innymi miedziowe piłkarki ręczne.

Szlachetna Paczka ma ogromne grono ambasadorów. Wśród nich są między innymi piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. Przedstawicielki miedziowej drużyny najpierw zrobiły zakupy według specjalnej listy, później spakowały je w paczki, a na koniec dostarczyły prezenty do wybranej rodziny.

Od 20 lat tysiące potrzebujących rodzin w całej Polsce na kilkanaście tygodni przed świętami dostają Szlachetne Paczki. W akcję angażują się tysiące wolontariuszy, którzy koordynują pomoc i dziesiątki tysięcy darczyńców, którzy jej udzielają.

Lubinianki już po raz kolejny dołączyły do tej szczytnej akcji – Jak co roku cała nasza drużyna zaangażowała się w akcję Szlachetna Paczka. Bardzo nas cieszy, że możemy pomóc osobom, które tej pomocy szukają. Jak mówią – dobro zawsze wraca i tak też się dzieje w naszym przypadku, bo od tych ludzi dostajemy coś najcenniejszego na świece czyli uśmiech i często łzy szczęścia – mówi Daria Zawistowska. Zapraszamy do pomocy każdego do pomocy. Zazwyczaj potrzebne są artykuły dnia codziennego, które znajdują się u nas w kuchni czy w łazience. Dla nas mogą oznaczać niewiele, ale dla kogoś może to być kwestia przetrwania i życia – dodaje skrzydłowa Zagłębia Lubin.

Paczki z pomocą materialną przygotowaną przez darczyńców przekazywane są rodzinom zakwalifikowanym do projektu przez wolontariuszy. To oni, jesienią każdego roku, docierają do rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Dodaj komentarz

*

code