Szczęśliwy powrót na murawę Miedziowych

Po dłuższej przerwie wywołanej koronawirusem, piłkarze ekstraklasy w końcu mogli wrócić na murawę, aby powalczyć o ligowe punkty. W meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy zawodnicy Martina Seveli wygrali w Szczecinie z Pogonią 3:0.

Bramki dla „Miedziowych” zdobywali Drażić, Bohar i Białek. Najpierw w 7. minucie rozpędzony Dejan Dražić pokonał Dante Stipica. Druga bramka wpadła w 27. minucie. Po podaniu Filipa Starzyńskiego, do siatki gospodarzy piłkę strzelił Damjan Bohar. W dobrej dyspozycji tego dnia był Domonik Hładun, który wybronił kilka trudnych piłek. W 42. minucie kropkę nad i postawił młody Bartosz Białek. Po niedokładnym odebraniu piłki przez Benedikta Zecha młody napastnik „Miedziowych” pewnie pokonał golkipera rywali po samotnym rajdzie.

POGOŃ SZCZECIN – KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 0:3

bramki: 1:0 Dejan Dražić 7, 2:0 Damjan Bohar 27, 3:0 Bartosz Białek 42

Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun – 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić – 7. Saša Živec (76, 17. Patryk Szysz), 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (90, 13. Dawid Pakulski), 95. Dejan Dražić (86, 24. Jakub Tosik), 39. Damjan Bohar – 21. Bartosz Białek.

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia – 16. Santeri Hostikka (64, 22. David Stec), 8. Damian Dąbrowski (60, 14. Kamil Drygas), 29. Marcin Listkowski, 27. Sebastian Kowalczyk, 25. Paweł Cibicki – 9. Adam Frączczak (60, 63. Hubert Turski).

żółte kartki: Kopacz, Guldan, Dražić, Czerwiński.