Opublikowany: czw, Sty 2nd, 2020

Sylwestrowa noc była spokojna

Legnicka policja podsumowała statystyki odnotowane w sylwestrową noc. Jak wynika z danych zgromadzonych przez funkcjonariuszy, biorąc pod uwagę specyfikę tej nocy, nad Kaczawą obyło się bez poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

– Legniccy policjanci czuwali w sylwestrową noc nad bezpieczeństwem mieszkańców Legnicy oraz wszystkich osób witających Nowy Rok w Legnicy. Sylwester minął spokojnie, a funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami ciszy nocnej – informuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

W trakcie wczorajszych drogowych kontroli policjanci zwracali uwagę szczególnie na trzeźwość kierowców. Dwóch z nich kierowało pod wpływem narkotyków, a jeden w stanie nietrzeźwości. Była to kobieta, która wydmuchała dwa promile alkoholu.

– W dalszym ciągu przypominamy o prostej zasadzie „Piłeś – nie jedź” i reagujmy również na to, gdy ktoś inny decyduje się na jazdę z promilami. W ten sposób można uniknąć niejednej tragedii – uczula sierż. szt. Tersa..

Funkcjonariusze przypominają, że jazda na podwójnym gazie to przestępstwo, za które grozi dwuletnia odsiadka i utrata prawa jazdy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..