Opublikowany: śr, Sie 7th, 2019

Strażacki pokaz dla gości z Wuppertalu (FOTO)

Strażacy z JRG nr 2 na legnickich Piekarach zaprezentowali dziś swoje umiejętności w symulowanej akcji ratowniczej po drogowym wypadku. Pokazowi przyglądali się przedstawiciele miejscowego magistratu, ale i delegacja partnerskiego miasta Wuppertal.

Jednodniowa wizyta gości z Niemiec, w tym przedstawicieli tamtejszej straży pożarnej, to okazja do wymiany doświadczeń, m.in. w zakresie funkcjonowania jednostek ratunkowych. Szefowie wuppertalskich służb pożarniczych Ulrich Zander i Oliver Wilkes wraz z komendantem PSP w Legnicy Wojciechem Hukiem przyglądali się działaniom pożarników, by ocenić m.in. różnice w funkcjonowaniu ich formacji, głównie ze względu na obowiązujące w Niemczech procedury. To szczególnie istotne, ponieważ w niedalekiej przyszłości może dochodzić do wspólnych działań strażaków z partnerskich miast.

– My będziemy mogli wspierać ich w Wuppertalu, oni będą mogli przyjechać także do nas, to jednak rozwiązania nie na poziomie komendanta miejskiego, a wyższego szczebla – zaznacza Wojciech Huk. – Jesteśmy ciekawi dziś, co po pokazie nasi koledzy z Wuppertalu powiedzą głównie o taktyce i technice naszej pracy. Wiem natomiast, że jeśli chodzi o wykorzystywany przez nas sprzęt, nie mamy się czego wstydzić – przekonuje.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..