SMK Lubin liderem 3 ligi

Niedawno SMK zamykało I rundę wygraną z ZZKK Orzeł Ziębice, a za nimi już inauguracja rozgrywek rewanżowych. Również na własnym parkiecie, ekipa „Lwów” pokonała IgnerHome Polonia Świdnica 86:68.

Mecz z IgnerHome Polonia Świdnica gospodarze z Lubina zaczęli agresywną obroną, która zaowocowała szybkimi kontrami wyprowadzając zespół na jedenastopunktową przewagę. Ostatnie trzy minuty należały jednak do rywali, który zmniejszyli przewagę do dwóch oczek.

Druga kwarta to już popis gry ze strony zespołu Michała Grzesika. Bardzo dobra defensywa, szybki i skuteczny atak. Lubinianie systematycznie powiększali prowadzenie. Na przerwę schodzili prowadząc 49:33. W drugiej połowie w szeregi drużyny wkradło się rozluźnienie, które skutecznie wykorzystał Damian Ozga zdobywając aż 14 punktów w tej części spotkania. Na szczęście po przerwie technicznej trener Michał Grzesik wstrząsnął zespołem, który wrócił do swojej gry ponownie odskakując rywalowi na kilkanaście oczek.

Ostatnia kwarta nie pozostawiła złudzeń, która drużyna była lepsza w tym spotkaniu. Cały mecz skończył się wynikiem 86:68. Po tej wygranej SMK Lubin zajmuje I miejsce w tabeli grupy A (Górnik Trans.eu Wałbrzych rozegra mecz 8. kolejki dopiero w środę).

SMK Lubin: Macowicz 22(3), Dwornik 17, Iłowski 17, Słaby 14(1), Olejniczak 6, Benier 4, Toś 4, Turcza 2, Dziedzic, Skibiński, Przysada