ŚCINAWA/POWIAT LUBIŃSKI. Nowy burmistrz Ścinawy zaprzysiężony

IMG_3077Krystian Kosztyła oficjalnie burmistrzem Ścinawy. Podczas drugiej sesji nowej rady złożył  on uroczyste ślubowanie. W uroczystości wziął udział m.in. prezydent Lubina i starosta lubiński . – Cieszę się, że moi wyborcy zaufali właśnie mnie, to zobowiązuje, przed nami dużo pracy- mówił nowy burmistrz Ścinawy.

Były kwiaty, tort, życzenia i gratulacje. Sala w Centrum Sportu i Kultury, gdzie Krystian Kosztyła złożył ślubowanie pękała w szwach. Przyszli mieszkańcy Ścinawy,  wśród gości był także m.in. Robert Raczyński -prezydent Lubina, Adam Myrda- starosta lubiński i Tadeusz Kielan- wójt gminy wiejskiej Lubin.

– Burmistrza Krystiana Kosztyły nie stworzyli prezydent Lubina czy starosta. Jestem na świecie dzięki moim rodzicom – tacie Krzysztofie i mamie Katarzynie. Już na studiach chciałem zmieniać Ścinawę, dziś moje marzenia się spełniają. Dziękuję wszystkim tym, którzy na mnie głosowali. To ogromny kredyt z państwa strony i zrobię wszystko, by nie zawieść tego zaufania – mówił wyraźnie wzruszony  Krystian Kosztyła.

IMG_3128O tym, że wybór Kosztyły na burmistrza był strzałem w dziesiątkę  jest przekonany prezydent Lubina.

– Lubin miał ciągle problemy z burmistrzem Ścinawy. Doświadczenie, które jako przewodniczący rady w powiecie zdobył  pan Kosztyła, pozwala sądzić, że potrafi łączyć on środowiska co daje nadzieję na owocną współpracę naszego miasta ze Ścinawą- dodaje Robert Raczyński.

Starosta lubiński współpracujący w poprzedniej kadencji z Krystianem Kosztyłą, który pełnił  funkcję  przewodniczącego rady powiatu jest  pewien owocnego współdziałania przez najbliższe cztery lata.

– Krystian Kosztyła to osoba, która chce pracować i współpracować, więc na pewno znajdziemy wspólny język- mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

Nowy burmistrz Ścinawy wygrał w II turze wyborów pokonując Andrzeja Holdenmajera.

SZAT

Dodaj komentarz